150 грн. за добу
забронювати
Забронювати

Високогірне озеро Синевир, що в Закарпатті, вважається одним із семи чудес України. Це цінний скарб Національного природного парку «Синевир», тому відвідати цю загадкову місцину варто кожному. Знаходиться водойма на висоті 989 м над рівнем моря, а утворилась вона ще 10 тисяч років тому після потужного зсуву.

Синевир – перлина Карпат

Автобусні тури на озеро Синевир, яке часто називають Морським Оком, подарують максимум задоволення. Якщо піднятись на гору Озерну, то з її висоти Синевир нагадує велике синє око з острівком-зіницею, а довгі ялинкові гілки нагадують пухнасті та густі вії. Розташоване воно на південних спусках Горган в ущелині, що утворена горами Сленізір та Озерна.

Саме звідси починає свій шлях ріка незвичайного зеленуватого кольору, що має назву Теребля, також поблизу знаходиться Ольшаньске водосховище.

Максимальна глибина водойми становить 24 м, водяться в ній різноманітні види форелі, проте вилов її суворо заборонений. Купатись в озерній воді також забороняється, адже навіть влітку вона прогрівається лише до +12ºС.

озеро яблуниця
озеро серед ліса
озеро серед ліса
озеро серед ліса
озеро серед ліса
озеро Карпати

Відпочинок на лоні природи

Замовивши екскурсії на озеро Синевир, можна прогулятись навколо озера, покататись на конях або ж відправитись на прогулянку до острівця, розташованого посеред водойми. Особливу увагу привертають скульптури, виготовлені із червоного дерева, що сягають 13 м в висоту. Це дівчина Синь та хлопець Вир, від імен яких і пішла назва озера. Почути легенду про нещасливе кохання цих молодих людей можна від місцевих жителів. Поблизу озера розташований унікальний музей лісу, аналогу якому немає ні в одній європейській країні.

В парку ви знайдете відомі верхові оліготрофні болота Замшатка та Глуханя, урочища Квасовець та Кантина. Також на території природного парку «Синевиру» побудований єдиний в Європі Центр реабілітації для бурих ведмедів, адже саме ця місцевість за кліматичними та ландшафтними умовами схожа до природного середовища їх існування.

На згадку про фантастичний відпочинок в Закарпатті кожен турист зможе придбати цікавий сувенір, карпатський чай, гриби або запашний мед. Щорічно, починаючи з 2001 року, на території Національного природного парку відбувається фестиваль етнічної музики «На Синевир трембіти кличуть», де можна насолодитись виступами професійних та аматорських колективів не лише Закарпатської області, а й всієї України. Тому автобусний тур на озеро Синевир – це найкращий відпочинок для всієї родини.