Забронювати

Синевир

Високогірне озеро Синевир, що в Закарпатті, вважається одним із семи чудес України. Це цінний скарб Національного природного парку «Синевир», тому відвідати цю загадкову місцину варто кожному. Знаходиться водойма на висоті 989 м над рівнем моря, а утворилась вона ще 10 тисяч років тому після потужного зсуву.

Синевир – перлина Карпат

Автобусні тури на озеро Синевир, яке часто називають Морським Оком, подарують максимум задоволення. Якщо піднятись на гору Озерну, то з її висоти Синевир нагадує велике синє око з острівком-зіницею, а довгі ялинкові гілки нагадують пухнасті та густі вії. Розташоване воно на південних спусках Горган в ущелині, що утворена горами Сленізір та Озерна.

Саме звідси починає свій шлях ріка незвичайного зеленуватого кольору, що має назву Теребля, також поблизу знаходиться Ольшаньске водосховище.

Максимальна глибина водойми становить 24 м, водяться в ній різноманітні види форелі, проте вилов її суворо заборонений. Купатись в озерній воді також забороняється, адже навіть влітку вона прогрівається лише до +12ºС.

Відпочинок на лоні природи

Замовивши екскурсії на озеро Синевир, можна прогулятись навколо озера, покататись на конях або ж відправитись на прогулянку до острівця, розташованого посеред водойми. Особливу увагу привертають скульптури, виготовлені із червоного дерева, що сягають 13 м в висоту. Це дівчина Синь та хлопець Вир, від імен яких і пішла назва озера. Почути легенду про нещасливе кохання цих молодих людей можна від місцевих жителів. Поблизу озера розташований унікальний музей лісу, аналогу якому немає ні в одній європейській країні.

В парку ви знайдете відомі верхові оліготрофні болота Замшатка та Глуханя, урочища Квасовець та Кантина. Також на території природного парку «Синевиру» побудований єдиний в Європі Центр реабілітації для бурих ведмедів, адже саме ця місцевість за кліматичними та ландшафтними умовами схожа до природного середовища їх існування.

На згадку про фантастичний відпочинок в Закарпатті кожен турист зможе придбати цікавий сувенір, карпатський чай, гриби або запашний мед. Щорічно, починаючи з 2001 року, на території Національного природного парку відбувається фестиваль етнічної музики «На Синевир трембіти кличуть», де можна насолодитись виступами професійних та аматорських колективів не лише Закарпатської області, а й всієї України. Тому автобусний тур на озеро Синевир – це найкращий відпочинок для всієї родини.